Věděli jste, že pokud vyberete svému robátku špatnou obuv, můžete mu zadělat na závažné zdravotní potíže? Největší nebezpečí hrozí u podzimní a zimní obuvi. Na co si dát pozor a jaké boty dětem rozhodně nepořizovat? Všechno jsme sepsali v následujícím článku.

botičky

1. Dejte si pozor na špičaté boty

Nejenom že si musíte dát pozor na to, aby bota nebyla příliš malá, ale také na to, aby nebyla příliš úzká. Bota musí dítěti poskytovat oporu stejně jako prostor.
Špička boty nesmí být špičatá, protože by nožku deformovala a mohlo by dojít k bolestivým zraněním. Můžete například způsobit nevhodnou obuví vbočený palec, vybořený malíček, nebo kladívkové prsty, proto by špička boty za všech okolností měla být kulatá.

2. Bota by vždycky měla být větší

Aby se předešlo zbytečné koupi nové obuvi ještě tutéž sezonu, mělo by se dítěti kupovat všechno do vzrůstu, a to včetně bot. Před prsty by dítě proto mělo mít v botě místo asi jeden centimetr navíc. Ideální je změřit dětskou nohu a dětskou botu zvlášť, abychom si byli jistí.
Buďte si jistí, že dítěti vždycky měříte nožku, když stojí. Nechte dítě botu vyzkoušet a nechejte ho, aby se prošlo. Sledujte jeho výraz, jestli se mračí, něco je špatně. Pokud kloužou z paty, jsou naopak příliš velké.

botky
3. Boty by neměly být příliš těžké

Děti nejsou stavěné na to, aby nesly příliš velkou zátěž. Proto byste se měli ujistit, že jsou boty dostatečně lehké. Jestli jsou příliš těžké poznáte podle jeho chůze. Děti pak budou unavené a neujdou ani polovinu toho, co by normálně ušly, což znamená, že je budete muset nést.

obuv

4. Jaký typ obuvi pořídit?

Uzavřené boty by měly být pevné a být trošku vyšší, ovšem vždycky by měly být lehké. Nožka by měla být co nejvíce obepnuta. Menším dětem pořizujeme raději boty na suchý zip. Avšak boty na klasické šněrování lépe drží nohu v botě.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Jednorázové plenky byly uvedeny na trh v 80. letech minulého století jako revoluce v péči o dítě. Tehdy ještě výrobci tvrdili, že jsou tyto nové plenky ekologičtější než látkové, opak je však pravdou. Ekologická stopa jednorázové plenky je dvakrát větší než plenky látkové. A to je ta nejoptimističtější varianta. Tyto plenky totiž obsahují umělé hmoty, […]

Mléko se v matčiných prsech začíná tvořit hned po porodu, nejprve je nažloutlé plné protilátek a nazývá se kolostrum. Zhruba druhý až třetí den po porodu se ženě prsa nalejí již klasickým mateřským mlékem, jehož složení se od toho počátečního liší. Toto mléko je světlejší a je bohatší na cukry a tuky, aby miminko mohlo […]

Neexistuje dítě, které by nemělo období vzdoru ve svém spánkovém režimu. Sabotovat spánek a s ním spojené usínání se snaží všichni malí jedinci prakticky už od kolébky. Usínání vašeho drobečka tedy trvá i několik minut, nebo v horším případě i hodinu. Jak porozumět potřebám dítěte a uspat ho co nejsnadněji bez vašeho zoufalého […]