1. Hory
Dovolená na horách, ať už na chatě či hotelu, je pro děti ideální. Čerstvý horský vzduch a kratší denní výšlapy vám zaručí poklidný večer na balkoně, jelikož se vašim ratolestem bude lépe a po aktivitě také dříve, usínat. Opékáním špekáčků a zpíváním u ohně při hře na kytaru, jim zajistíte zážitky na celý život.

2. Moře
V horkém počasí mnozí uvítají dovolenou u moře. Čerstvý vzduch uvítají rodiče alergiků a pravidelné koupání ve slané vodě rodiče dětí, které mají problémy s ekzémy. Moře, sluníčko, písek, ideální dovolená pro každého.
děti na pláži
3. Aquaparky
Pokud zvažujete kratší výlety během horkého léta. Vhodné jsou návštěvy aqvaparků. Široká nabídka tobogánů, bazénů se sladkou, mořskou i termální vodou, venkovní a vnitřní vířivky.

4. Hrady a zámky
Starší děti uvítají návštěvu hrad a zámků, kterých je u nás nespočet. Množství z nich nabízí pořízení karty, na kterou lze při vstupu sbírat razítka. Při dosažení kompletního počtu pak návštěvník získá návštěvu hradu či zámku dle svého uvážení zdarma.

5. Motokáry
Nejen kluci uvítají projížďku na motokárách. Ať už indoor, nebo venku, mohou zažít pořádnou jízdu. Vyzkoušet si pocity závodníka řezajícího zatáčky a adrenalin v krvi. Mnozí provozovatelé mají připravené motokáry i pro děti od 3 let. Zazávodit si tak může třeba celá rodina.
děti na motokárách
6. Amazonie
Pokud máte menší děti, můžete si sednout na kávičku a své ratolesti dopřát zážitek v Amazonii. Jedná se o dětský park, herní centrum, které dětem nabízí řádění na průlezkách, skákacím hradu, houpačkách a skluzavkách, ponory v balónkovém bazénku a mnoho dalších atrakcí.

7. Výlet na koloběžkách
Na pěších výletech děti mnohdy „strašně bolí nožičky“ a na cyklo-výletech zase kolikrát „strašně tlačí sedlo“. Zkuste někdy výlet na koloběžkách, popřípadě pěší turu na turistickou chatu, kde si je můžete zapůjčit a zpáteční cestou dolů se projet.

8. Jízda na segwayi
Pro ty zkušenější se nabízí jízda na terénním seqwayi.
Rozjeďte to s dětmi na dvoukolce segway a kochejte se krajinou. Můžete si tak navíc otestovat, jak jste na tom s rovnováhou.

9. Odpoledne u koní
Že je z koňského hřbetu svět nejkrásnější, je mnohým jasné. Přesvědčte se ale sami.
Běžně lze zakoupit celé pobyty s koňmi, popřípadě hodinovou vyjížďku, včetně instruktáže pro začátečníky. Zkušení jezdci si zajezdí v terénu, pokročilejší se dále učí pravidla i práce na jízdárně.
holčička v míčkách
10. Výlety s úkoly
Rozšířené u nás začínají být portály zaměřené na výlety s dětmi za plněním úkolů. Jedná se celkem o 80 výletních míst po celé republice. Vybrat si můžete dle věku dětí, náročnosti trasy, lokality a také podle toho, zda se s kočárkem nebo na odrážedle. V e-mailu dostanete instrukce, mapu a zábavné úkoly s tajenkou. Na výběr jsou trasy za zvířátky, na strašidelný hrad nebo do přírody.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Jednorázové plenky byly uvedeny na trh v 80. letech minulého století jako revoluce v péči o dítě. Tehdy ještě výrobci tvrdili, že jsou tyto nové plenky ekologičtější než látkové, opak je však pravdou. Ekologická stopa jednorázové plenky je dvakrát větší než plenky látkové. A to je ta nejoptimističtější varianta. Tyto plenky totiž obsahují umělé hmoty, […]

Mléko se v matčiných prsech začíná tvořit hned po porodu, nejprve je nažloutlé plné protilátek a nazývá se kolostrum. Zhruba druhý až třetí den po porodu se ženě prsa nalejí již klasickým mateřským mlékem, jehož složení se od toho počátečního liší. Toto mléko je světlejší a je bohatší na cukry a tuky, aby miminko mohlo […]

Neexistuje dítě, které by nemělo období vzdoru ve svém spánkovém režimu. Sabotovat spánek a s ním spojené usínání se snaží všichni malí jedinci prakticky už od kolébky. Usínání vašeho drobečka tedy trvá i několik minut, nebo v horším případě i hodinu. Jak porozumět potřebám dítěte a uspat ho co nejsnadněji bez vašeho zoufalého […]