Zápis v registru je ošemetná věc. Na jednu stranu o něm ani nemusíte vědět, a naopak v situaci, kdy potřebujete peníze, vám může nepříjemně zkomplikovat život.

hromádka tureckých bankovek

Takový zápis se ve vašem registru může objevit různými způsoby. Ovšem často nejde o nic většího, než o malou chybu z nepozornosti. Zápis tak můžete získat za to, že se opozdíte s platbou za telefon, za energie, anebo za zdravotní a sociální pojištění. Nebo také proto, že jste někdy pozdě splatili půjčku anebo jste byli na účtu v mínusu. Jak je tedy vidět, zápis můžete získat i za úplně banality, a o to je horší, jak moc vás může potrápit.

V běžném životě se o takovou skutečnost nemusíte vůbec zajímat. Situace se změní ve chvíli, kdy potřebujete peníze. Třeba máte v plánu stavět anebo rekonstruovat bydlení, chtěli byste si koupit nové auto, lepší spotřebiče do domácnosti, anebo se potřebujete zbavit dluhů z minulosti. Takže zkrátka potřebujete půjčku.

Jakmile vyrazíte do banky, tak jedna z prvních věcí spojená se žádostí o úvěr, která bude bankovní úředníky zajímat, je to, zda máte čisté registry. V tomto případě se nevyplatí zatloukat, ani spoléhat na to, že celou věc vysvětlíte. Vůbec k tomu nedostanete příležitost. V bankách vládnou přísné regule a každý, kdo má zápis v registru, může na úvěr rovnou zapomenout – a to až do doby, kdy jeho prohřešek z registru zmizí. To může trvat krátce, ale třeba i několik let.
honba za dolary

A je jasné, že jen málokdo má tolik času k dispozici. Takže nastává ta pravá chvíle na plán B – na žádost o hypotéku bez registru.

Hypotéka bez registru je přirozeně typem nebankovní hypotéky – v žádné bance ji neseženete. Tedy pokud víte, že máte potíže s registry, pak je lepší požádat rovnou o nebankovní hypotéku a ušetřit si tak čas i námahu, protože jedině tuto půjčku můžete získat i v případě, kdy vaše registry nejsou úplně čisté.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Struktura daně z příjmu fyzických osob je pro laika dosti komplikovaná a tak není divu, že řada lidí nevyužívá všech možností daňové optimalizace tak, jak má dle zákona nárok. Při daňovém přiznání, které pro většinu pracujících nastává na konci března, je možné uplatnit odpočty, které Vám mohou přinést zpět i poměrně příjemnou částku původně po […]

Pokud máte přebujelou fantazii a víru, můžete své peníze nechat vložit na spořící účet banky, tam je úroková sazba asi 1-2 %, což znamená, že pokud chcete vydělávat velké peníze, je dobré si tam naspořit tak pár miliónů, jinak to nemá cenu, zvláště dnes, když se vůbec úroky pohybují na bodě mrazu – i tak […]

Při poskytování hypotečního úvěru si chce být banka jistá, že ten, komu peníze půjčí, bude do budoucna schopný je bez problému splácet. Je to logické. Financování tvoří největší část příjmů každé banky. Proto si dávají velký pozor, komu úvěry poskytují a to zvláště, pokud se jedná o hypoteční úvěr. Ten dosahuje výše několik stovek tisíc […]