Zápis v registru je ošemetná věc. Na jednu stranu o něm ani nemusíte vědět, a naopak v situaci, kdy potřebujete peníze, vám může nepříjemně zkomplikovat život.

hromádka tureckých bankovek

Takový zápis se ve vašem registru může objevit různými způsoby. Ovšem často nejde o nic většího, než o malou chybu z nepozornosti. Zápis tak můžete získat za to, že se opozdíte s platbou za telefon, za energie, anebo za zdravotní a sociální pojištění. Nebo také proto, že jste někdy pozdě splatili půjčku anebo jste byli na účtu v mínusu. Jak je tedy vidět, zápis můžete získat i za úplně banality, a o to je horší, jak moc vás může potrápit.

V běžném životě se o takovou skutečnost nemusíte vůbec zajímat. Situace se změní ve chvíli, kdy potřebujete peníze. Třeba máte v plánu stavět anebo rekonstruovat bydlení, chtěli byste si koupit nové auto, lepší spotřebiče do domácnosti, anebo se potřebujete zbavit dluhů z minulosti. Takže zkrátka potřebujete půjčku.

Jakmile vyrazíte do banky, tak jedna z prvních věcí spojená se žádostí o úvěr, která bude bankovní úředníky zajímat, je to, zda máte čisté registry. V tomto případě se nevyplatí zatloukat, ani spoléhat na to, že celou věc vysvětlíte. Vůbec k tomu nedostanete příležitost. V bankách vládnou přísné regule a každý, kdo má zápis v registru, může na úvěr rovnou zapomenout – a to až do doby, kdy jeho prohřešek z registru zmizí. To může trvat krátce, ale třeba i několik let.
honba za dolary

A je jasné, že jen málokdo má tolik času k dispozici. Takže nastává ta pravá chvíle na plán B – na žádost o hypotéku bez registru.

Hypotéka bez registru je přirozeně typem nebankovní hypotéky – v žádné bance ji neseženete. Tedy pokud víte, že máte potíže s registry, pak je lepší požádat rovnou o nebankovní hypotéku a ušetřit si tak čas i námahu, protože jedině tuto půjčku můžete získat i v případě, kdy vaše registry nejsou úplně čisté.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Je vlastně docela častým jevem, že se lidé potýkají s nedostatkem finančních prostředků. Peněz totiž nebývá dost nejenom na to, aby člověk žil v luxusu, ale často ani na to, aby za ně docela normálně přežíval. Je zkrátka celá řada situací, kdy člověk porovnává příjmy a výdaje a zjišťuje, že nebude schopen uhradit vše, co se po […]

Spousta lidí dnes staví – někdo velké paneláky ve centrech měst (Olomouc), někdo zase malé chatky na kraji lesa. Někdo zase zastavuje kdysi krásné paloučky a louky svými umělými skládačkami s designem satelitního amerického předměstí, které to okolí bude hyzdit na dalších padesát let. No, zkrátka každý něco staví. Spousta lidí by stavět chtěla, ovšem nemá […]

Lidi provázejí nejednou různé těžkosti. V životě se může zkomplikovat cokoliv a nejednou to je provázeno třeba i zoufalým nedostatkem peněz. Což samozřejmě znamená nezbytnost si někde hotovost, která chybí, sehnat. Někdy ušetřit, někdy vydělat a někdy zkrátka aspoň půjčit.Půjčit si? Jenže kde a od koho? Je přece už dávno známo, že finanční instituce půjčují ochotně […]