Zápis v registru je ošemetná věc. Na jednu stranu o něm ani nemusíte vědět, a naopak v situaci, kdy potřebujete peníze, vám může nepříjemně zkomplikovat život.

hromádka tureckých bankovek

Takový zápis se ve vašem registru může objevit různými způsoby. Ovšem často nejde o nic většího, než o malou chybu z nepozornosti. Zápis tak můžete získat za to, že se opozdíte s platbou za telefon, za energie, anebo za zdravotní a sociální pojištění. Nebo také proto, že jste někdy pozdě splatili půjčku anebo jste byli na účtu v mínusu. Jak je tedy vidět, zápis můžete získat i za úplně banality, a o to je horší, jak moc vás může potrápit.

V běžném životě se o takovou skutečnost nemusíte vůbec zajímat. Situace se změní ve chvíli, kdy potřebujete peníze. Třeba máte v plánu stavět anebo rekonstruovat bydlení, chtěli byste si koupit nové auto, lepší spotřebiče do domácnosti, anebo se potřebujete zbavit dluhů z minulosti. Takže zkrátka potřebujete půjčku.

Jakmile vyrazíte do banky, tak jedna z prvních věcí spojená se žádostí o úvěr, která bude bankovní úředníky zajímat, je to, zda máte čisté registry. V tomto případě se nevyplatí zatloukat, ani spoléhat na to, že celou věc vysvětlíte. Vůbec k tomu nedostanete příležitost. V bankách vládnou přísné regule a každý, kdo má zápis v registru, může na úvěr rovnou zapomenout – a to až do doby, kdy jeho prohřešek z registru zmizí. To může trvat krátce, ale třeba i několik let.
honba za dolary

A je jasné, že jen málokdo má tolik času k dispozici. Takže nastává ta pravá chvíle na plán B – na žádost o hypotéku bez registru.

Hypotéka bez registru je přirozeně typem nebankovní hypotéky – v žádné bance ji neseženete. Tedy pokud víte, že máte potíže s registry, pak je lepší požádat rovnou o nebankovní hypotéku a ušetřit si tak čas i námahu, protože jedině tuto půjčku můžete získat i v případě, kdy vaše registry nejsou úplně čisté.

4.5/5 - (2 votes)

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Určitě už i u vás někdy nastala situace, v níž jste uvažovali o tom, že byste si měli vzít půjčku. Jistě i vám už se někdy přihodilo, že jste neměli peníze, nebo jste jich aspoň neměli tolik, kolik byste jich mít potřebovali. A dost možná k tomu došlo právě v naší současnosti, kdy se kvůli […]

Každému člověku bez výjimky jsou potřeba peníze. Někdo jich sice potřebuje jenom naprosté minimum, které by ostatní brali jako almužnu, zatímco jiní musí mít o poznání více, ale to nic nemění na skutečnosti, že se my lidé bez peněz neobejdeme. Potřebujeme jimi financovat své životy a všechny náklady, jež s těmito nějakým způsobem souvisejí, což […]

Někdy mají soukromí podnikatelé to štěstí, že se jim daří snad všechno, na co jenom sáhnou. Pracují, a protože se jim jejich dílo daří, mohou si pochvalovat, a to i svoji životní úroveň, jež je na úspěších takového podnikání závislá. Podnikatelé, kterým se daří, si prostě mohou vydělat přímo snové peníze, a peníze jsou přece […]