Všichni se shodneme na faktu, že na internetu najdeme obrovské množství webových stránek, kde se můžeme inspirovat vším možným. Není snad nic, co bychom na internetu nenalezli. Můžeme zde najít tipy na kosmetiku, módu, dárky, hračky, zájezdy, aktivity, muziku, akce, divadla a v neposlední řadě také tipy na filmy a knihy.

označené knihy

Nás nejvíce zaujaly tipy na knihy a na filmy. Nejvíce nás zaujala tato možnost – inspirovat se na internetu, jakou knihu bychom měli přečíst a jaký film bychom měli shlédnout.

V ČR najdeme 2 hlavní weby, které se touto problematikou zabývají:

· ČSFD – Česko-Slovenská filmová databáze: Na této stránce najdeme vše ze světa filmu a seriálu.

· Databáze knih: Zde zase najdete všechny informace týkající se knih.

dívka se stohem knih

Co od těchto webových stránek můžeme čekat a jak s nimi pracovat?

Na Česko-Slovenské filmové databázi naleznete všechny informace o filmech, seriálech a premiérách v kinech. Najdete zde úplně všechny existující filmy, nejen ty české. Filmy můžete vyhledávat podle roku vysílání, podle režisérů, herců, země natáčení, atd. Dále zde naleznete informace o všech filmech, které jdou právě v kinech nebo brzy půjdou. Můžete si zde prohlédnout, jaké filmy právě vychází na DVD nebo Blu-ray přehrávačích. Na ČSFD si můžete prohlížet různé žebříčky: nejlepších filmů, nejoblíbenějších filmů, aj. Všichni uživatelé zde jednotlivé filmy hodnotí a přidávají komentáře a recenze. Každý film zde má svůj profil, kde najdete také komentáře a recenze, poté u nich najdete různé zajímavosti, ocenění, diskuzi a galerii.

Databáze knih funguje hodně podobně jako web ČSFD s tím rozdílem, že tady hrají hlavní prim knihy. Na Databázi knih vyhledáte všechny publikované knihy, podle názvu knihy nebo podle jména autora. Vidíte zde všechna hodnocení a recenze od ostatních uživatelů. Také si zde můžete prohlédnout různé žebříčky nejprodávanějších, nejčtenějších, nejoblíbenějších a nejlepších knih.

Jak na ČSFD, tak na Databázi knih si můžete udělat svůj vlastní profil, kde si ukládáte filmy, které jste viděli a knihy, které jste četli.

Obě stránky mohou posloužit jako obrovská inspirace pro to, na co se koukat a co číst.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Internetová stránka nebo webová stránka je dokument obsahující konkrétní informace o konkrétním tématu a který je uložen v počítačovém systému, který je připojen ke globální informační síti s názvem,,Internet“ takže lze tento dokument konzultovat se kteroukoliv osobou, která se připojuje k této globální komunikační síti. Webová stránka je sada souvisejících webových stránek. Jaké […]

· Doprava Doprava na místo je tradičně jednou z nejnákladnějších položek celého plánování. Na internetu je naštěstí plno stránek, které vám pomohou najít levné letenky i lístky. Pokud se chystáte na nějaké vzdálenější místo, tak se rozhodně nejvíce vyplatí cesta letadlem. Jistě, můžete zkusit využít autobus nebo vlak, ale při dnešních cenách letenek je dost […]

Na začátku udělování této prestižní ceny úspěšným vědcům za jejich objevy a vynálezy, skvělým spisovatelům a bojovníkům za mír ve světě byla Nobelova závěť sepsaná roku 1895. V ní totiž Alfred Nobel (1833-1896), švédský vědec a vynálezce dynamitu, vyhlásil založení Nobelovy nadace. Za svůj život si nechal ve více jak dvaceti zemích patentovat na […]