Jestli patříte mezi ty, kteří potřebují nějakým způsobem řešit oční vadu, dříve nebo později budete stát před zásadní otázkou. Pořídím si brýle nebo kontaktní čočky? Nejspíš se nebudete moci rozhodnout. Všechno má svá pro a proti. Nositelé kontaktních čoček, vás budou přesvědčovat o jejich výhodách. Zastánci brýlí vám vyjmenují jejich přednosti. Jak se tedy rozhodnout?
modré sluneční brýle.jpg
Brýle – klasika, která neomrzí. Nejrozšířenější způsob, jak korigovat oční vadu. V dnešní době brýle neslouží jen ke korigování oční vady, ale ve velké míře, jako módní doplněk. Nošení módních brýlí je natolik lákavé, že leckdy tohoto doplňku využijí i ti, kteří brýle nosit nemusí. Vybrat si totiž můžete brýle renomovaných značek, ale seženete i módní úlety, které pořídíte za pár korun. Vhodné brýle najdete pro všechny typy obličejů. Můžete je sladit s oblečením nebo si pořiďte brýle pro sportovní aktivity.
Výhody brýlí
Skla u optických brýlí jsou dnes vylepšeny antireflexními vrstvami, které snižují rušivé odrazy světla, eliminují ultrafialové záření, mají samozabarvovací schopnosti nebo jsou opatřeny tvrzenými skly, která jsou odolná vůči poškrábání. Brýle chrání oči před případnou nečistotou.
Nevýhodou je zamlžení brýlí při změně teplot. Při vyšším počtu dioptrií mohou být brýle těžké. Při sportu nám mohou být nepohodlné. V neposlední řadě se nám může stát, že je budeme pořád hledat.
sluneční brýle a sklenice.jpg
Kontaktní čočky
Kdo se s nošením brýlí neztotožní a jde mu především o estetickou stránku, zvolí raději kontaktní čočky. Na první pohled totiž nikdo vaši zrakovou vadu nepozná. Kontaktní čočky, jsou díky moderním technologiím, vyrobeny z kvalitních a měkkých materiálů. Pokud má nositel oko jinak zdravé, nemělo by mu nošení čoček dělat žádné problémy.
Nevýhodou je, že nasazování čoček, může dělat uživatelům problémy. Lidé se suššíma očima, mohou pocítit mírné řezání v oku.
U kontaktních čoček je důležité, dodržovat hygienická pravidla.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Podzimní období a brzký nástup zimy vás může přinutit k tomu, pořídit si do vašeho šatníku teplejší oblečení. V tomto ročním období platí, že vrchní část oděvu je něco, na co se musíte zaměřit především.Už jen z důvodu, abyste odolaly zimě a mohly si udržet stejný šmrnc, i když to venku bude vypadat jako na […]

Šortky jsou vhodné pro každý typ postavy. Jediné úskalí, které tak při nošení tohoto kousku oblečení vzniká, je to, aby se k danému typu postavy hodil střih. Jedná se totiž o velmi univerzální kousek oblečení, který může vyzdvihnout přednosti postavy a skrýt její nedostatky, ale při špatné volbě dokáže bohužel i opak. Při výběru je proto […]