· Začněme uvnitř našeho těla. Je pro nás velmi důležité, aby naše orgány a metabolismus pracovaly správně. Toho docílíme nejen pravidelným pohybem a zdravou stravou, ale samozřejmě nezanedbaným pitným režimem. Nejen že se tím z našeho těla vyplavují nečistoty a látky, které tam nemají co dělat, ale také se naše tělo zevnitř nevysuší a nehrozí nám žádné nemoci, ani oslabená imunita. Tělo bude zkrátka spokojené a bude fungovat tak, jak má.
buddhistický rituál s vodou.jpg

· Když už jsme uvnitř těla, a bavíme se o tom, za co vše je zodpovědná voda, rovnou zmíníme to, za co je zodpovědná v případě, že ji tělo nedostává v množství, které je nezbytné, ne-li více. Jak už jsme zmínili, je tu vysoká pravděpodobnost, že se do těla dostanou viry, které mohou způsobit různé nemoci. Přispěje k tomu také oslabená imunita, která je další hrozbou, zvláště u slabších jedinců. Ženám hrozí ztráta menstruace a potíže v gynekologické sféře. Pokud tělo dostane opravdu nebezpečně málo vody, je zde riziko dehydratace, se kterou se bojuje těžce, jelikož může způsobit únavu, motání hlavy, nízký tlak či dokonce vyvolá pocity na omdlení.

· Není to ale jen o zdraví, co nám nedostatek vody sebere. Tím, že tělo ztrácí vitamíny, tak je to znát nejen na zdraví uvnitř, ale také na vzhledu. Mezi vitamíny patří také keratin, což je vitamín ve vlasech, jehož ztrátou se ničí a oslabují. Stejně tak ale se vytváří póry a vrásky na pleti, která poté působí starší, není pevná vytvářejí se kruhy pod očima. Nehty, které se lámou. Může se vytvořit celulitida a celkově naše kůže ztrácí pevnost.
minerální voda s citrusy.jpg

· Když už jsme u vzhledu, většina žen, které se moc nelíčí, nebo dokonce vůbec, nemusí mít jen sklony ke krásné pleti, nemusí si kupovat drahé krémy či různá séra, některé kouzlí pouze s vodou a samozřejmě pomocí spánku. Více o vodě a kosmetice zde: .

· Někteří z nás mohou velmi trpět na stres či deprese a podobné stavy v určitých situacích, a ano, většinou je potřeba odborná pomoc, ale věděli jste vůbec, že s nedostatkem tekutin je pryč také naše nálada? Většinou jsme unavení a otrávení, nejradši bychom byli, kdyby na nás nikdo ani nepromluvil, ale i to je důsledek nedostatečného pitného režimu!

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Každý z nás si v životě nějaký cíl, nebo chcete-li předsevzetí, jistě už dal, od – oblíbené je od zítra – přestanu kouřit, začnu hubnout, začnu cvičit, začnu se učit anglicky, konečně si podám přihlášku atd., ale ruku na srdce, nezůstane většinou jen u slov? Pokud chcete svých cílů dosáhnout, chce pro to opravdu něco […]

Co si pod pojmem zdravý životní styl vlastně představit? Záleží čistě na vás a na tom, jak chcete o své tělo pečovat. Tělo máme jen jedno a to, že nosíme drahá saka, boty, mobil a tablet nám životnost neprodlouží. Z 80% ovlivňuje naše zdraví životní styl. 20% potom okolní vlivy, tedy dědičnost, zdravotnická péče apod. Životní […]

Hubnutí je všeobecně rozebírané a nekončící téma v průběhu celého roku. Zpravidla se ale hubnutí po svátcích považuje za více potřebné a vyhledávané než kdykoliv jindy. Většina lidí si přes svátky dopřává více pochutin a prohřešků, než by měli a nakonec i chtěli. A pak si říkají, že to doženou rychlým spalováním tuků během následujících […]