Šortky jsou vhodné pro každý typ postavy. Jediné úskalí, které tak při nošení tohoto kousku oblečení vzniká, je to, aby se k danému typu postavy hodil střih. Jedná se totiž o velmi univerzální kousek oblečení, který může vyzdvihnout přednosti postavy a skrýt její nedostatky, ale při špatné volbě dokáže bohužel i opak. Při výběru je proto potřeba dodržovat určitá pravidla.

dívka na řece

Ženy, které mají úzkou chlapeckou postavu bez výrazných boků, by se měly vyhýbat upnutému střihu. Naopak by měly volit volnější střih, který jejich bokům dodá na objemu a tím i ženskosti. Vzory i barvy se zde volí zcela libovolně, protože velkou výhodou tohoto typu postavy jsou dlouhé a štíhlé nohy, které vypadají skvěle téměř ve všem. Ženy tak klidně mohou volit skládaný typ, do pasu nebo šortky doplněné krajkou či různými lemy.

Další je postava typu hrušky, tedy postava s větším zadkem. Ženy této postavy volí takové kraťasy, které se směrem dolů rozšiřují a jsou do pasu. Vhodným materiálem je tmavý denim, který nohy i zadek opticky zeštíhlí.

Postava Venuše (širší boky a stehna) si také může dovolit pohodlné kraťasy, ovšem za určitých podmínek. Jejich délka by neměla být kratší, než do půlky stehen. Také by ženy této postavy měly být ostražité ve výběru vzorů, které mohou postavě uškodit. Vyplatí se zde sázka na jistotu, kterou jsou svislé proužky, které opticky zužují a prodlužují postavu.
džínové šortky

Ženy typu přesýpací hodiny mají výraznější útlý pas, který je potřeba při výběru zviditelnit, jakožto velmi výraznou přednost. Vhodné jsou tedy šortky s vyšším pasem a zajímavými vzory i barvami.

„Jablkovitý“ typ postavy, tedy širší boky, stehna a větší poprsí, volí kraťasy volnějšího střihu, které začínají na bocích. Vhodnými materiály jsou bavlna nebo len, vzory by měly být spíše decentní.

Nutné je také brát v úvahu výšku postavy. Vyšší ženy volí delší kraťasy, které doplní botami bez podpatku (ten by totiž jejich výšku opticky ještě navyšoval, což je zde nežádoucí). Nižší ženy volí naopak krátké šortky, které musí padnout tak akorát, aby v nich nepůsobily legračně.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Podzimní období a brzký nástup zimy vás může přinutit k tomu, pořídit si do vašeho šatníku teplejší oblečení. V tomto ročním období platí, že vrchní část oděvu je něco, na co se musíte zaměřit především.Už jen z důvodu, abyste odolaly zimě a mohly si udržet stejný šmrnc, i když to venku bude vypadat jako na […]

Jestli patříte mezi ty, kteří potřebují nějakým způsobem řešit oční vadu, dříve nebo později budete stát před zásadní otázkou. Pořídím si brýle nebo kontaktní čočky? Nejspíš se nebudete moci rozhodnout. Všechno má svá pro a proti. Nositelé kontaktních čoček, vás budou přesvědčovat o jejich výhodách. Zastánci brýlí vám vyjmenují jejich přednosti. Jak se tedy rozhodnout?Brýle […]