Je vlastně docela častým jevem, že se lidé potýkají s nedostatkem finančních prostředků. Peněz totiž nebývá dost nejenom na to, aby člověk žil v luxusu, ale často ani na to, aby za ně docela normálně přežíval. Je zkrátka celá řada situací, kdy člověk porovnává příjmy a výdaje a zjišťuje, že nebude schopen uhradit vše, co se po něm žádá.

Jenže tak se přece nedá žít. Jistě, na nějakou dobu si lze utáhnout opasek, ale nelze tak činit nekonečně. Dříve nebo později stejně přijde doba, kdy je třeba utrácet i za to, na co se člověku peněz nedostává.

prázdná kapsa

Jenže z čeho to zaplatit? Kde vzít peníze, jež dotyčný nemá?

Nejednou je jediným východiskem z podobné situace půjčka. Ta totiž může být zdrojem peněz, jež momentálně chybí. A byť jde jenom o pomoc dočasnou, o finance, jež bude následně nezbytné zase vrátit, jsou i půjčky dobrým pomocníkem. Samozřejmě za předpokladu, že se ten, kdo se ocitl v tísni, rozhodne pro tu pravou.

Půjčky pomáhají, jistě. Ale to jedině v případě, že si každý vybere takovou, jež je pro něj ekonomicky únosná a již také může získat. Protože jsou na trhu logicy i takové nabídky, jež by leckoho zruinovaly, a pak i takové, na které prostě člověk v nesnázích nedosáhne.

počítání peněz

A která půjčka je pro někoho, kdo je v nouzi, ta pravá?

Dobře udělá zpravidla ten, jehož volbou je nebankovní hypotéka. A to proto, že tato se poskytuje za výhodných podmínek a zároveň je sázkou na jistotu. Tady totiž nehrozí, že bude muset zájemce napřed dlouze prokazovat, že si dost vydělává, že má dobře vypadající daňové přiznání, registry dlužníků bez záznamu a podobně, nikdo tu nemusí platit nic předem. A přesto je tu půjčení rychle a bezproblémově schvalováno.

Stačí dát nebankovní společnosti do zástavy nemovitost a mít na splácení a je to. A těžko si někdo, kdo je v tísni, může přát víc. Není-liž pravda?

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Spousta lidí dnes staví – někdo velké paneláky ve centrech měst (Olomouc), někdo zase malé chatky na kraji lesa. Někdo zase zastavuje kdysi krásné paloučky a louky svými umělými skládačkami s designem satelitního amerického předměstí, které to okolí bude hyzdit na dalších padesát let. No, zkrátka každý něco staví. Spousta lidí by stavět chtěla, ovšem nemá […]

Lidi provázejí nejednou různé těžkosti. V životě se může zkomplikovat cokoliv a nejednou to je provázeno třeba i zoufalým nedostatkem peněz. Což samozřejmě znamená nezbytnost si někde hotovost, která chybí, sehnat. Někdy ušetřit, někdy vydělat a někdy zkrátka aspoň půjčit.Půjčit si? Jenže kde a od koho? Je přece už dávno známo, že finanční instituce půjčují ochotně […]

Zápis v registru je ošemetná věc. Na jednu stranu o něm ani nemusíte vědět, a naopak v situaci, kdy potřebujete peníze, vám může nepříjemně zkomplikovat život. Takový zápis se ve vašem registru může objevit různými způsoby. Ovšem často nejde o nic většího, než o malou chybu z nepozornosti. Zápis tak můžete získat za to, že se opozdíte s platbou […]