Zatímco v České republice se pro rozesílání emailových kampaní používá zejména Mailchimp, ve španělsky mluvících zemích většina uživatelů preferuje Mailrelay. Proč se zde tento nástroj pro emailový marketing tak prosadil si povíme v následujícím článku.

 deset obálek

Za hlavní lákadlo, jež přitahuje tisíce blogerů a majitelů webových stránek k této službě, můžeme bezesporu označit možnost rozeslat každý měsíc až 15 000 newsletterů na až 3 000 různých emailových adres zdarma. To však není všechno. Pokud se staneme fanoušky společnosti na Facebooku, Twitteru a YouTube, tyto limity se ještě navýší na úctyhodných 75 000 newsletterů a 15 000 emailových adres.

 

Mailrelay rozhodně není jediná služba na trhu, jež nabízí email marketerům účet zdarma. Ovšem jejich konkurence se jednak ani zdaleka nepřibližuje k výše zmíněným číslům, navíc bezplatné účty mívají nejrůznější omezení.

 

Mailrelay je v tomto ohledu o krok napřed. Přichází se dvěma cenovými programy – Standard (základní program) a Enterprise, jež za o něco vyšší cenu nabízí veškeré vychytávky. Bezplatný účet zahrnuje všechny funkce programu Enterprise bez jakéhokoliv omezení.

 obálka s novinkami

V praxi to znamená, že můžeme bezplatně využívat například automatizované kampaně díky autoresponderu.

 

Zatím jsme hovořili pouze o výhodách. Abychom byli objektivní, je třeba zmínit i slabiny této služby. Jelikož její provozovatelé sídlí ve Španělsku, výchozím jazykem je španělština. Českou verzi bychom zde hledali marně. Vše podstatné však bylo přeloženo do angličtiny.

 

Uživatelské rozhraní působí poněkud zastarale. Nechybí v něm základní nápověda, pro pokročilejší nastavení jako například DKIM či SPF však budeme muset hledat návody na firemním blogu. Ačkoli zde nalezneme perfektně vysvětlené postupy, pro nezkušené uživatele nezvyklé vyhledávat informace sami to může představovat překážku.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Internetová stránka nebo webová stránka je dokument obsahující konkrétní informace o konkrétním tématu a který je uložen v počítačovém systému, který je připojen ke globální informační síti s názvem ,,Internet“ takže lze tento dokument konzultovat se kteroukoliv osobou, která se připojuje k této globální komunikační síti. Webová stránka je sada souvisejících webových stránek.     […]

Již před deseti lety a dříve varovali experti před přílišným užíváním internetu. A to bylo ještě předtím, než na řadu přišly sociální sítě a začal skutečný boom přilepených obličejů na obrazovky. JE pravda, že tato problematika vyvstane hlavně co se týče mladší generace a hraní počítačových her. Herní průmysl zažívá úplnou inflaci a herní společnosti […]

Na začátku udělování této prestižní ceny úspěšným vědcům za jejich objevy a vynálezy, skvělým spisovatelům a bojovníkům za mír ve světě byla Nobelova závěť sepsaná roku 1895. V ní totiž Alfred Nobel (1833-1896), švédský vědec a vynálezce dynamitu, vyhlásil založení Nobelovy nadace. Za svůj život si nechal ve více jak dvaceti zemích patentovat na 350 […]