Za poslední dobu se prudce zvýšily ceny másla. Je tomu tak a čeští občané rozzuřeně hledí na ceny v supermarketech hlásající enormní částky. Navíc do Vánoc bychom za máslo měli zaplatit ještě více. Odborníci predikují, že se máslo vyhoupne až na razantních 70 Kč!

plátek másla na chlebu
Na jedné straně vztek, na druhé humor

Máslo bylo zdraženo a využili toho někteří lidé, co kupují máslo ze zahraničí a začínají ho prodávat v České republice. Přitom k čemu je pro nás tak nutné? Ve většině případů se v máslech nachází tuky, kterým se naopak zásadně vyhýbáme. Týká se to například přidávání palmového tuku do „klasického“ másla. Dodavatelé těchto másel to samozřejmě tají. Na takové výsledky se přijde až po nezávislých laboratorních testech, z nichž vyplyne, že je máslo nejen šizené, ale i drahé.
kořeněné máslo
Na druhé straně jsou lidé, jejichž reakce jsou k popukání. Například na jednom ze sázkových kanceláří udělali sázky, o kolik se zvedne cena másla do konce roku. Můžete si tam opravdu vsadit a vyhrát. Nebo se lze setkat s vtipnými komentáři, kdy mladí nakoupí babičkám pod stromeček máslo. Jinde se bere máslo pomalu jako nová měna s vlastní zkratkou MSL.

ahon v obchodě
Alternativní řešení

Jsou alternativní řešení, která lze aplikovat. Není nutností péct cukroví s tunou másla a cukru, navíc se v poslední době vyskytuje čím dál, tím více alergií na lepek, laktózu, ořechy a další. Vše jde udělat zdravě, i sladké pochutiny. Nebo zkuste másla z menších obchodů od farmářů, certifikovaná a ověřená. Cena by se pomalu mohla rovnat máslům z již zmiňovaných řetězců. Věřte, že rozdíl poznáte.

Neplačte nad drahým rozpuštěným máslem a najděte alternativu. Přesvědčte i svoje prarodiče, třeba se ke změně stravy přikloní. Navíc jde o jednu mediální bublinu, z níž se snad už nikdo nevzpamatuje. Dejte toto stranou, vypněte televizi a užívejte si.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vlastně přiláká lidi do určitého zařízení ?? Gastronomie má široký záběr a nejčastěji do této kategorie spadají restaurace, kavárny či rychlé občerstvení. Většina lidí si vybírá tyto provozy na základě toho, co mají v nabídce. Pro mnoho lidí je však důležité i to, jak se v daném provozu cítí. […]

Hubnutí může být hračka, když https://www.emimino.cz/diskuse/stejna-situace/ máte po ruce toho pravého pomocníka, který vám umožní dosáhnout vašeho cíle. A je naprosto jedno, zda se dlouhodobě marně snažíte zbavit jen několika málo kilogramů, anebo vás trápí těžká obezita, která má následky na zdraví. Ta cesta je vždy stejná. Jestliže váš problém spočívá v tom, že nedokážete ovládat […]

Asi ani vás nepřekvapí fakt, že se v dnešní době velká spousta lidí snaží zbavit nadbytečných kil, která nejsou zrovna po estetické stránce nejvzhlednější. Je ale pravda, že jsou mezi námi tací, kterým pár kilo navíc rozhodně sluší. Něco takového má ale velký vliv na psychiku člověka a tak se není čemu divit, že se lidé […]