Net-d.cz

Internetový magazín

Za poslední dobu se prudce zvýšily ceny másla. Je tomu tak a čeští občané rozzuřeně hledí na ceny v supermarketech hlásající enormní částky. Navíc do Vánoc bychom za máslo měli zaplatit ještě více. Odborníci predikují, že se máslo vyhoupne až na razantních 70 Kč!

plátek másla na chlebu
Na jedné straně vztek, na druhé humor

Máslo bylo zdraženo a využili toho někteří lidé, co kupují máslo ze zahraničí a začínají ho prodávat v České republice. Přitom k čemu je pro nás tak nutné? Ve většině případů se v máslech nachází tuky, kterým se naopak zásadně vyhýbáme. Týká se to například přidávání palmového tuku do „klasického“ másla. Dodavatelé těchto másel to samozřejmě tají. Na takové výsledky se přijde až po nezávislých laboratorních testech, z nichž vyplyne, že je máslo nejen šizené, ale i drahé.
kořeněné máslo
Na druhé straně jsou lidé, jejichž reakce jsou k popukání. Například na jednom ze sázkových kanceláří udělali sázky, o kolik se zvedne cena másla do konce roku. Můžete si tam opravdu vsadit a vyhrát. Nebo se lze setkat s vtipnými komentáři, kdy mladí nakoupí babičkám pod stromeček máslo. Jinde se bere máslo pomalu jako nová měna s vlastní zkratkou MSL.

ahon v obchodě
Alternativní řešení

Jsou alternativní řešení, která lze aplikovat. Není nutností péct cukroví s tunou másla a cukru, navíc se v poslední době vyskytuje čím dál, tím více alergií na lepek, laktózu, ořechy a další. Vše jde udělat zdravě, i sladké pochutiny. Nebo zkuste másla z menších obchodů od farmářů, certifikovaná a ověřená. Cena by se pomalu mohla rovnat máslům z již zmiňovaných řetězců. Věřte, že rozdíl poznáte.

Neplačte nad drahým rozpuštěným máslem a najděte alternativu. Přesvědčte i svoje prarodiče, třeba se ke změně stravy přikloní. Navíc jde o jednu mediální bublinu, z níž se snad už nikdo nevzpamatuje. Dejte toto stranou, vypněte televizi a užívejte si.

Máslo aneb jeden velký mediální poprask
4 (80%)3

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Elektrospotřebiče má dnes v kuchyni opravdu každý. Nemusí se rovnou jednat o velkou elektrickou troubu, ale kupříkladu i o prostý kávovar nebo rychlovarnou konvici na vodu. Ovšem i u těchto menších spotřebičů, které mnohdy stojí jen pár stovek, je dobré při výběru trochu více přemýšlet. Spotřeba Spotřeba je asi nejdůležitější faktor, na který […]

Máte-li rádi hudbu, určitě se nespokojíte s poslechem písniček z obyčejného rádia nebo malého nekvalitního reproduktoru. Dříve či později se jistě začnete zajímat o koupi kvalitní aparatury, která vám umožní vychutnat si každou skladbu. Skutečně kvalitní reproduktory ale nenabízejí jen výborný zážitek z poslechu hudby, ale umožňují také skvělé sledování filmů, které Vám bude připomínat atmosféru kina. […]

Palety jsou vcelku nevšední materiál pro jakýkoliv nábytek. Takový trochu homeless-styl, ale divili byste se, jak některé věci dokáží vcelku vkusně a stylově vypadat, váš interiér klidně omládne o několik let, stejně jako vy. A hlavně to není žádná drahá záležitost, palety se dají splašit klidně i za pár stovek, někdo je dokonce i vyhazuje, […]