Za poslední dobu se prudce zvýšily ceny másla. Je tomu tak a čeští občané rozzuřeně hledí na ceny v supermarketech hlásající enormní částky. Navíc do Vánoc bychom za máslo měli zaplatit ještě více. Odborníci predikují, že se máslo vyhoupne až na razantních 70 Kč!

plátek másla na chlebu
Na jedné straně vztek, na druhé humor

Máslo bylo zdraženo a využili toho někteří lidé, co kupují máslo ze zahraničí a začínají ho prodávat v České republice. Přitom k čemu je pro nás tak nutné? Ve většině případů se v máslech nachází tuky, kterým se naopak zásadně vyhýbáme. Týká se to například přidávání palmového tuku do „klasického“ másla. Dodavatelé těchto másel to samozřejmě tají. Na takové výsledky se přijde až po nezávislých laboratorních testech, z nichž vyplyne, že je máslo nejen šizené, ale i drahé.
kořeněné máslo
Na druhé straně jsou lidé, jejichž reakce jsou k popukání. Například na jednom ze sázkových kanceláří udělali sázky, o kolik se zvedne cena másla do konce roku. Můžete si tam opravdu vsadit a vyhrát. Nebo se lze setkat s vtipnými komentáři, kdy mladí nakoupí babičkám pod stromeček máslo. Jinde se bere máslo pomalu jako nová měna s vlastní zkratkou MSL.

ahon v obchodě
Alternativní řešení

Jsou alternativní řešení, která lze aplikovat. Není nutností péct cukroví s tunou másla a cukru, navíc se v poslední době vyskytuje čím dál, tím více alergií na lepek, laktózu, ořechy a další. Vše jde udělat zdravě, i sladké pochutiny. Nebo zkuste másla z menších obchodů od farmářů, certifikovaná a ověřená. Cena by se pomalu mohla rovnat máslům z již zmiňovaných řetězců. Věřte, že rozdíl poznáte.

Neplačte nad drahým rozpuštěným máslem a najděte alternativu. Přesvědčte i svoje prarodiče, třeba se ke změně stravy přikloní. Navíc jde o jednu mediální bublinu, z níž se snad už nikdo nevzpamatuje. Dejte toto stranou, vypněte televizi a užívejte si.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Jestli je něco, co je skutečně snem každé malé holčičky, pak je to kočárek pro panenky. Snad každá holčička by jej měla mít. Jestliže uvažujete nad tím, že byste vaší dceři jeden takový pořídili, pak určitě do toho. Koupí kočárku jí uděláte velkou radost. Dokonce větší, než si vůbec dokážete představit. Kamenem úrazu by ale […]

Kdo je vlastníkem bazénu, tomu je už dávno známo, že http://www.hzscr.cz/soubor/jak-se-chovat-pri-mimoradne-udalosti-pdf.aspx tento neobnáší jenom onu nádrž na vodu samotnou. Že je tu toho zapotřebí daleko více. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se chce člověk v tam napuštěné vodě koupat, což ale logicky chce. Aby se totiž dal bazén používat ke svému účelu, musí v něm být voda […]

Ve vaší domácnosti se určitě nachází nábytek. Přemýšleli jste však někdy nad tím, jak se takový nábytek vyrábí? Jeho výroba je poměrně jednoduchá, avšak výrobní proces má výrazný vliv na jeho výslednou kvalitu. Kvalitu však nejvíce ovlivňuje to, z jakého dřeva je nábytek vyroben a zda jsou použity komponenty skutečně kvalitní. Nedílnou součástí domácnosti je […]