Vysportované tělo patří dneska k naprostým standardům každého z nás. Pokud chceme vypadat atraktivně a úspěšně musíme se alespoň trošku hýbat. Jak toho ale docílit, když nemáme čas a jsme po práci příliš unavení na všelijaké pohybové aktivity. Z toho důvodu také mnoho z nás sáhne po různých preparátech nebo posilovacích strojích, které nám mají během krátké doby zajistit perfektní postavu a atraktivní vzhled.
znak cyklostezky

Existuje však řešení, které nás uspokojí a ušetří čas. Tím řešením je cyklistika. Pokud žijeme ve městě můžeme spojit příjemné s užitečným a cestovat do práce na kole. Dnes také existuje spoustu sdílených služeb, kdy si kolo můžeme za pár korun půjčit, takže nám odpadá nutnost kolo vlastnit a případně ho uskladnit někde v garáži. Mezi nejznámější patří Rekola, tedy růžová kola, která si můžeme za pár korun půjčit na několik hodin. Vše je ovládáno pomocí mobilní aplikace, takže je tato služba moderní a flexibilní.
kolo s košíkem

Cyklistika se dnes stává velice oblíbeným trendem také z důvodu, že jsou přeplněné silnice a znečištěné ovzduší. V zimních měsících, kdy jsou značně omezené zelené plochy se smog ve městech drží, a proto není někdy radno ani vycházet ven. To je samozřejmě způsobeno množství škodlivin, které vypouštějí motorová vozidla. Města chtějí množství aut omezit, a proto se také musí platit nejrůznější emisní poplatky.
mokré břicho

Kolo nám tedy může nejen usnadnit cestu, když nestojíme v koloně a jedeme rychle po cyklostezce, ale také posiluje části našeho těla. Když máme sedavé zaměstnání platí to všechno dvakrát. Člověk, který neustále sedí má často problém se zády. To je způsobeno ochabnutím svalů kolem páteře a borcení správnému posedu. To nám kolo napravuje. Jelikož zapojujeme nejen nohy, ale také celé tělo.

Ovšem cyklistika se dá brát jako profi sport, zejména pak silniční cyklistika, kterou proslavil závod Tour de France, který se odehrává každoročně. Rychlost a elegance si tak na svou stranu získaly nejednoho fanouška.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Kdy jste byli naposledy bruslit? Většina lidí skončí s bruslením nejpozději v pubertě, protože vyrostou z bruslí a začnou si připadat velcí na nějaké skotačení. Domněnka, že je bruslení jen pro děti, je ale smyšlená. Právě pro dospělé, kterým často chybí v zimě dostatek pohybu, je bruslení jako stvořené. Zahoďte všechny předsudky, že budete na […]

Gaučink a proč je tolik oblíbenou činností Slovo činnost zde bude užito velmi volně jako označení pro to, že se člověk čemusi věnuje. Protože situací, kdy člověk nedělá zhola nic (a to ještě s oběma přivřenýma očima při posouzení tokavého „nic“), je snad pouze spánek. Gaučink tedy jakožto činnost sestává z využití značně […]

Snažíte se dennodenně překonat k tomu abyste donutili jít do posilovny si zacvičit, nebo jen tak do přírody, si trochu máknout? Stále máte pocit, že vás to nenadchlo, že to není cvičení pro vás? V tomto článku vám přiblížíme cvičení, kde hlavní roli hraje fitness trampolína a možná právě toto cvičení vás osloví natolik, že […]