Když vás rozbolí zub v sobotu ráno, co uděláte? Budete si kloktat t ústní dutinu Francovkou, nebo raději zajdete na pohotovost? V případě, že budete mít přehled o tom, jací lékaři na pohotovosti ordinují, a budete vědět, že odvádí precizní práci, pravděpodobně odložíte Francovku a na pohotovost zamíříte ihned bez dlouhého váhání.

instalatér při práci

Tento příměr jsme vám chtěli naznačit v souvislosti s instalatéry. Instalatéři pohotovost je totiž také služba, která je pro vás k dispozici třeba v tu sobotu ráno, i když, samozřejmě, vás nezbaví bolesti zubu, ale jiných bolístek. A platí tu stejné pravidlo – s velkou pravděpodobností nebudete volat k havarijní situaci firmu, o které jste přesvědčeni, že jsou to lemplové, a že byste tu práci možná odvedli lépe i vy sami.

Pokud ovšem objevíte instalatéry s dobrými referencemi, ochotné a spolehlivé, uložte si jejich kontaktní telefon a mějte jej u sebe, abyste se nezdržovali hledáním kontaktů na Internetu, a ihned mohli oznámit nějaký problém. A jaké problémy vlastně instalatéři řeší?

nářadí instalatéra

Plyn a topení – instalatéry se nezdráhejte volat i mimo běžnou pracovní dobu, když vám přestane fungovat plynový kotel v průběhu topné sezóny, a hrozilo by vám zamrznutí vody v radiátorech. Stejně tak je volejte kdykoli, kdy ucítíte někde unikající plyn – tehdy volejte okamžitě, třeba ve dvě hodiny ráno. Na druhou stranu, pokud vám praskne radiátor někdy v červenci, vypusťte ze systému vodu a instalatéry můžete přizvat až třeba druhý den dopoledne. Ovšem pokud je i toto nad vaše síly a hrozí, že vytékající voda z radiátoru poškodí podlahovou krytinu, volejte na pohotovost třeba v půlnoci.

Rozvody vody – vytékající voda z prasklého potrubí a armatur někdy také může počkat do druhého dne, pokud uzavřete hlavní uzávěr vody. Ale jestliže potřebujete přívod vody i přes noc, např. kvůli jediné toaletě v domě, klidně se ozvěte i v nočních hodinách.

Odpady a kanalizace – podobné je to s ucpaným odpadem na toaletě nebo v kuchyni či v koupelně. Někdy může problém souviset i se zanesenou kanalizací před domem. Je-li pro vás v této souvislosti problematické počkat do běžné pracovní doby v pracovních dnech, přivolejte instalatéra, kdykoli uznáte za vhodné.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts