Když spatřil světlo světa první mobilní telefon, bylo to v první polovině osmdesátých let minulého století a rozhodně to nebyl přístroj, který zastrčíte do kapsy u kalhot a po jehož displeji budete posouvat prstem, abyste četli v online mapách nebo nakupovali na Internetu. Veřejná mobilní telefonie však v naší zemi vypukla až o více než deset let později, a tehdy jistě málokdo předvídal, kam až bude zasahovat do našeho soukromí. Každopádně společným znakem každého mobilního telefonu je jeho volací znak – jedinečné šestičíslí s předvolbou, které s nikým jiným nelze zaměnit.

plastové číslice

Čísla mobilních telefonů si ovšem můžeme i sami vybrat, a to v podobě, jaká nám vyhovuje, aby byla oslovující, dobře zapamatovatelná a případně aby o nás cosi vypovídala. Této službě se někdy přezdívá zlatá čísla.

Výhody zlatého čísla

Dobře vypadá – jistý sled po sobě jdoucích číslic je svým způsobem i designovým prvkem, týká se to zejména dvojic, trojic nebo vhodně zařazených číselných řad. Kupříkladu dvě dvojka, dvě čtyřky a dvě osmičky nebo spojení dvou řad 789 789 vytváří dojem čistoty, přesnosti a preciznosti a lépe působí na každého z nás.

číslo na asfaltu

Lépe se pamatuje – snadno zapamatovatelné číslo se i lépe prezentuje, a to mnoha způsoby, např. napsané na papíře, vytištěné, či uvedené jako kontaktní telefon. Snadno se pamatuje i při běžném hovoru, pokud někomu v rychlosti své číslo sdělujete třeba venku na ulici.

Čísla, která nosí štěstí – někteří lidé považují některá čísla za svá oblíbená, co jim nosí štěstí. Jsou to např. různé dny v týdnu, dny v měsíci či v roce, může to souviset s numerologií nebo astrologií, do hry mohou promlouvat data narození či důležitých životních rozhodnutí a kroků, jako je svatba nebo promoce. Zlaté číslo mobilu tedy může představovat i osobní vyjádření v číselných symbolech, které oslovuje jen nás samotné.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Organizing a great party sometimes costs a lot of money, worries and coming up with a special program. This can overwhelm us so that sometimes we don`t know where our heads are. Try to contact the right company, which will organize a grand party according to your ideas and ideas that you tell them yourself. […]

Stěhovací firmy stěhují za každého počasí, jsou vázány termínem a nemůže je odradit dešťová přeháňka nebo teploty hluboko pod bodem mrazu. Stěhování v Praze 1 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/vas-osobni-majetek-je-s-nami-bezpeci/ se neuskuteční pouze za výjimečných situací, jako jsou povodně, větrné bouře a podobné nebezpečné jevy, které mohou ohrozit zdraví a život zúčastněných osob. Počítejte tedy s tím, že jakmile […]

Okamžitý začátek podnikání. Tedy možnost realizovat podnikatelský nápad, na který jste přišli třeba předchozí večer. Transparentní a ničím nezatížená historie firmy. To znamená jistota, že vás nedoběhnou žádné skryté závazky. A hlavně, vše kolem své nové společnosti vyřídíte pomocí několika telefonátů a mailové adresy. Jinými slovy, pohoda a klídek. Bezstarostnost. To jsou hlavní devizy nákupu […]