Když spatřil světlo světa první mobilní telefon, bylo to v první polovině osmdesátých let minulého století a rozhodně to nebyl přístroj, který zastrčíte do kapsy u kalhot a po jehož displeji budete posouvat prstem, abyste četli v online mapách nebo nakupovali na Internetu. Veřejná mobilní telefonie však v naší zemi vypukla až o více než deset let později, a tehdy jistě málokdo předvídal, kam až bude zasahovat do našeho soukromí. Každopádně společným znakem každého mobilního telefonu je jeho volací znak – jedinečné šestičíslí s předvolbou, které s nikým jiným nelze zaměnit.

plastové číslice

Čísla mobilních telefonů si ovšem můžeme i sami vybrat, a to v podobě, jaká nám vyhovuje, aby byla oslovující, dobře zapamatovatelná a případně aby o nás cosi vypovídala. Této službě se někdy přezdívá zlatá čísla.

Výhody zlatého čísla

Dobře vypadá – jistý sled po sobě jdoucích číslic je svým způsobem i designovým prvkem, týká se to zejména dvojic, trojic nebo vhodně zařazených číselných řad. Kupříkladu dvě dvojka, dvě čtyřky a dvě osmičky nebo spojení dvou řad 789 789 vytváří dojem čistoty, přesnosti a preciznosti a lépe působí na každého z nás.

číslo na asfaltu

Lépe se pamatuje – snadno zapamatovatelné číslo se i lépe prezentuje, a to mnoha způsoby, např. napsané na papíře, vytištěné, či uvedené jako kontaktní telefon. Snadno se pamatuje i při běžném hovoru, pokud někomu v rychlosti své číslo sdělujete třeba venku na ulici.

Čísla, která nosí štěstí – někteří lidé považují některá čísla za svá oblíbená, co jim nosí štěstí. Jsou to např. různé dny v týdnu, dny v měsíci či v roce, může to souviset s numerologií nebo astrologií, do hry mohou promlouvat data narození či důležitých životních rozhodnutí a kroků, jako je svatba nebo promoce. Zlaté číslo mobilu tedy může představovat i osobní vyjádření v číselných symbolech, které oslovuje jen nás samotné.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Ano, byl, ale už není. Potřebujete něco zabalit a poslat na druhý konec republiky a nemáte to. A víte, že jste tu mělo na očích. Stokrát. Tohle dělají skřítci, které má každá domácnost. Schovávají a přemísťují nám věci. Ale pozor, nesmíte si je splést s těmi, co nám žerou ponožky v pračce. To jsou jiní […]

Bydlení ve velkém bytě je většině lidem žijících u nás zapovězeno. Nejenže je takovýchto bytů relativně málo, ale nové se zatím moc nestaví. A proto jsou drahé. Z toho důvodu si musí mladí lidé brát předražené hypotéky na malé kamrlíky, kam se s bídou vlezou dva lidé, natožpak rodina se dvěma, či dokonce více dětmi. […]

Dnes je takové období, kdy opravdu hodně lidí miluje na zahradě bazény. Abych se přiznala, tak jsem stále netušila, proč my jediní v řadovém domku nemáme na zahradě nějaký krásný bazén. Přítel mi, řekl, že o tomhle už přemýšlel, ale že já jsem se k tomu nevyjádřila. A musela jsem na přítele opravdu velice divně […]