Mít vlastní bydlení je snem mnoha především mladých lidí. A není divu, koneckonců má spoustu výhod. V první řadě se nemusíme bát, že nám majitel z nějakého důvodu odmítne prodloužit smlouvu. Také nemusíme každý měsíc někomu platit za to, že můžeme jeho nemovitost využívat, nehledě na fakt, že máme mnohem volnější ruku, co se nejrůznějších úprav týče.

To vše zní skvěle, problém je však v tom, že ceny nemovitostí jsou skutečně vysoké. Na jednu stranu je to pochopitelné – stavba domu či bytu rozhodně není levná záležitost, a to se zákonitě musí do celkové částky promítnout. Navíc je zde fakt, že jde o velmi žádanou, avšak omezenou komoditu, což opět její hodnotu značně zvyšuje.

hypoteka1

Naštěstí zde existuje řešení, a to i pro ty, kterým rodiče již od malička na tento účel nešetřili, a to buď formou stavebního spoření či jednoduše do kasičky. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti.

V současnosti patří k nejběžnějším způsobům financování bydlení. Není tedy divu, že jí existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů. Jedním z těch dlouhodobě nejpopulárnějších je pak hypotéka bez příjmu.

U běžných typů je jedním ze způsobů, jak si poskytovatelé ověřují, že jste schopni splácet, doložení vašich příjmů. To je provedeno předložením aktuální pracovní smlouvy a poslední výplatní pásky. Ovšem u typu bez dokládání příjmu tato povinnost odpadá.

hypoteka2

Díky tomu je dostupná mnohem širšímu okruhu zájemců. Ovšem to ani zdaleka neznamená, že je skutečně pro všechny z nich vhodná. Znamená to totiž, že se skutečně musíme sami zamyslet, zda budeme schopni splácet, a to nejen v běžném období, ale například také o Vánocích.

Proto v zásadě tento typ není vhodný pro lidi s nižším příjmem, ačkoliv mnozí z nich na něj dosáhnou. Je určena primárně pro ty, kteří z nějakého důvodu nechtějí informace o svých příjmech sdělovat, avšak kteří mají dostatek financí. Ti s ní budou nejspokojenější.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Struktura daně z příjmu fyzických osob je pro laika dosti komplikovaná a tak není divu, že řada lidí nevyužívá všech možností daňové optimalizace tak, jak má dle zákona nárok. Při daňovém přiznání, které pro většinu pracujících nastává na konci března, je možné uplatnit odpočty, které Vám mohou přinést zpět i poměrně příjemnou částku původně po […]

Pokud máte přebujelou fantazii a víru, můžete své peníze nechat vložit na spořící účet banky, tam je úroková sazba asi 1-2 %, což znamená, že pokud chcete vydělávat velké peníze, je dobré si tam naspořit tak pár miliónů, jinak to nemá cenu, zvláště dnes, když se vůbec úroky pohybují na bodě mrazu – i tak […]

Při poskytování hypotečního úvěru si chce být banka jistá, že ten, komu peníze půjčí, bude do budoucna schopný je bez problému splácet. Je to logické. Financování tvoří největší část příjmů každé banky. Proto si dávají velký pozor, komu úvěry poskytují a to zvláště, pokud se jedná o hypoteční úvěr. Ten dosahuje výše několik stovek tisíc […]