Mít vlastní bydlení je snem mnoha především mladých lidí. A není divu, koneckonců má spoustu výhod. V první řadě se nemusíme bát, že nám majitel z nějakého důvodu odmítne prodloužit smlouvu. Také nemusíme každý měsíc někomu platit za to, že můžeme jeho nemovitost využívat, nehledě na fakt, že máme mnohem volnější ruku, co se nejrůznějších úprav týče.

To vše zní skvěle, problém je však v tom, že ceny nemovitostí jsou skutečně vysoké. Na jednu stranu je to pochopitelné – stavba domu či bytu rozhodně není levná záležitost, a to se zákonitě musí do celkové částky promítnout. Navíc je zde fakt, že jde o velmi žádanou, avšak omezenou komoditu, což opět její hodnotu značně zvyšuje.

hypoteka1

Naštěstí zde existuje řešení, a to i pro ty, kterým rodiče již od malička na tento účel nešetřili, a to buď formou stavebního spoření či jednoduše do kasičky. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti.

V současnosti patří k nejběžnějším způsobům financování bydlení. Není tedy divu, že jí existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů. Jedním z těch dlouhodobě nejpopulárnějších je pak hypotéka bez příjmu.

U běžných typů je jedním ze způsobů, jak si poskytovatelé ověřují, že jste schopni splácet, doložení vašich příjmů. To je provedeno předložením aktuální pracovní smlouvy a poslední výplatní pásky. Ovšem u typu bez dokládání příjmu tato povinnost odpadá.

hypoteka2

Díky tomu je dostupná mnohem širšímu okruhu zájemců. Ovšem to ani zdaleka neznamená, že je skutečně pro všechny z nich vhodná. Znamená to totiž, že se skutečně musíme sami zamyslet, zda budeme schopni splácet, a to nejen v běžném období, ale například také o Vánocích.

Proto v zásadě tento typ není vhodný pro lidi s nižším příjmem, ačkoliv mnozí z nich na něj dosáhnou. Je určena primárně pro ty, kteří z nějakého důvodu nechtějí informace o svých příjmech sdělovat, avšak kteří mají dostatek financí. Ti s ní budou nejspokojenější.

4/5 - (2 votes)

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Určitě už i u vás někdy nastala situace, v níž jste uvažovali o tom, že byste si měli vzít půjčku. Jistě i vám už se někdy přihodilo, že jste neměli peníze, nebo jste jich aspoň neměli tolik, kolik byste jich mít potřebovali. A dost možná k tomu došlo právě v naší současnosti, kdy se kvůli […]

Každému člověku bez výjimky jsou potřeba peníze. Někdo jich sice potřebuje jenom naprosté minimum, které by ostatní brali jako almužnu, zatímco jiní musí mít o poznání více, ale to nic nemění na skutečnosti, že se my lidé bez peněz neobejdeme. Potřebujeme jimi financovat své životy a všechny náklady, jež s těmito nějakým způsobem souvisejí, což […]

Někdy mají soukromí podnikatelé to štěstí, že se jim daří snad všechno, na co jenom sáhnou. Pracují, a protože se jim jejich dílo daří, mohou si pochvalovat, a to i svoji životní úroveň, jež je na úspěších takového podnikání závislá. Podnikatelé, kterým se daří, si prostě mohou vydělat přímo snové peníze, a peníze jsou přece […]