Kdy jste byli naposledy bruslit? Většina lidí skončí s bruslením nejpozději v pubertě, protože vyrostou z bruslí a začnou si připadat velcí na nějaké skotačení. Domněnka, že je bruslení jen pro děti, je ale smyšlená. Právě pro dospělé, kterým často chybí v zimě dostatek pohybu, je bruslení jako stvořené. Zahoďte všechny předsudky, že budete na bruslích vypadat, jako nemehla a vzhůru do dětských let!
brusle na rameni
Kam chodit bruslit?
Nejlepší atmosféru mají vždy rybníky a řeky, kde má člověk možnost vrátit se opravdu do starých časů. Navíc je zde bruslení zcela zdarma. Zde si však člověk musí dávat pozor na nekontrolovaný led, který může být příliš tenký, nebo hrbolatý. Proto se důkladně informujte na internetu a nevěřte ostatním, kteří na rybníku bruslí.

 Lidé, kteří nemají možnost navštívit rybník, nebo kteří ocení větší komfort, mohou navštívit veřejné brusliště, nacházející se v téměř každém městě. Zde je bruslení placené a většinou zde bývá více narváno. Přínosem je ovšem udržovaný povrch, zázemí k přezutí a podobně. Brusliště jsou jak krytá, tak venkovní. Které zvolíte je již na vaší vlastní preferenci. Pokud je ale dostatečný chlad, větší atmosféru jistě bude mít bruslení venku.

Co nezapomenout
Pokud se rozhodnete na brusle i s dětmi, vezměte jim rozhodně helmu a v ideálním případě také chrániče. Ledová plocha je opravdu tvrdá a pád na ni není vůbec příjemný. Navíc je člověk na bruslích dost vratký a alespoň jednomu pádu se většinou nevyhne. Abyste předešli případným modřinám, oblečte na sebe několik vrstev oblečení. Určitě se nechoďte bruslit v legínách. Vyplatí se jistě také náhradní oblečení. Ačkoli se to nemusí zdát, člověk se u bruslení dost zpotí. Budete také jistě vděční za termosku s čajem a malou svačinu.
veřejné bruslení
Neděste se, že vás při první jízdě budou brusle tlačit. Po několika dnech bolest přestane. Ve stylu spoléhejte na svůj přirozený instinkt, nemusíte bruslit, jako profík. Ze začátku chvíli potrvá, než se rozbruslíte a přijdete jak na to. Bruslení ale není žádná věda, pouze trochu cvik co se týče rovnováhy. Zaručeně si bruslení zamilujete a příště s sebou vezmete i další přátelé. Ani nepostřehnete, že jste něco zhubli a zimní chvíle díky tomu nabydou ještě větší radosti a potěšení.

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts

Gaučink a proč je tolik oblíbenou činností Slovo činnost zde bude užito velmi volně jako označení pro to, že se člověk čemusi věnuje. Protože situací, kdy člověk nedělá zhola nic (a to ještě s oběma přivřenýma očima při posouzení tokavého „nic“), je snad pouze spánek. Gaučink tedy jakožto činnost sestává z využití značně pohodlného místa, nejčastěji v obývacím […]

Snažíte se dennodenně překonat k tomu abyste donutili jít do posilovny si zacvičit, nebo jen tak do přírody, si trochu máknout? Stále máte pocit, že vás to nenadchlo, že to není cvičení pro vás? V tomto článku vám přiblížíme cvičení, kde hlavní roli hraje fitness trampolína a možná právě toto cvičení vás osloví natolik, že s […]

Pokud sportujete, pak je více než důležité, abyste užívali doplňky stravy. Možná se teď sami sebe ptáte, proč? Odpověď je ale velmi jednoduchá. Protože jsou velmi důležitou kategorií výživy. V dnešní době jsou často spojovány s cvičením ve fitness centrech nebo také posilovnách. Mohou být ale přínosné i úplně jinak. Jestliže už jste ve sportu na samém […]