Dnešní horké letní dny přímo vybízejí k tomu, aby se člověk halil co nejméně a do co nejmenšího množství oblečení. Pokud se chystáte na dovolenou, pravděpodobně vezmete za vděk co možná nejmenším kufříkem, kam se Vám vejde to nejnutnější. Pokud si pořídíte tzv. Pareo, nemusíte s sebou do kufru přibalovat plážové šaty, sukně, vesty ani topy. Vystačíte s tímto jednoduchým kouskem látky, ze kterého lze vykouzlit cokoli Vás napadne.  
 barevné tkaniny

PODLOŽKA NA PLÁŽ

Takovýto barevný kus tkaniny o rozměrech standardně 1 x 2 metry nemusíte využít jen jako módní doplněk. Úplně klidně si jej rozložte pod sebe na pláži a spokojeně na něm seďte nebo poléhávejte! Dosáhnete tím dalšího ušetření místa v zavazadle, nemusíte s sebou vláčet karimatku!
 

VESTA

Pokud chcete vyrobit z prostého pruhu látky slušivou vestu, nezastíráme, že budete muset být trošku zručnější. Vše se ale dá snadno zvládnout, stačí, kdyžsi šátek rozložíte na šířku a oba horní rohy přehnete směrem do středu a uvážete malý uzlík. Vytvoříte tím průramky, kterými posléze provlečete ruce.
 

MAXISUKNĚ

Dlouhá sukně uvázaná z parea se zajímavým potiskem bude vypadat u moře vždy stylově. Pokud ji  doplníte pěkným topem, můžete rovnou vyrazit na promenádu podél pláže. Navíc je i praktická a můžete se u vodypod sukní jednoduše převléknout z mokrých plavek.
 

TOP

Pareo můžete využít také jako pokrývku horní poloviny těla. Jak na to? Zavažte horní cípy za krkem. Poté si vezměte do ruky spodní část a založte ji směrem pod prsa, aby se zkrátila na top, a za zády uvažte dolní cípy. Pokud vlastníte lehoučké pareo, vykouzlíte tímto jednoduchým trikem krásný top, ve kterém Vám zaručeně nebude horko.
 boty v ruce

ŠATY ZA KRK

K vodě samozřejmě můžete vyrazit také v šatech. Buď můžete pareo omotat jen kolem dokola a nad prsy zavázat na uzel, nebo horní rohy uvažte za krkem. Model se vám bude hodit, když si budete chtít odskočit z pláže na oběd, kde se nesluší jíst oblečený pouze v plavkách.

Pareo? Nezbytnost do současných parných dnů!
Ohodnoťte příspěvek

net-d.cz | zadrazilstanislav@email.cz

Related Posts